Aktuality

28. 12. 2021 - Zprávy z SDH Příluka

Bratři hasiči, sestry a občané Příluky. Dovolte mi několik slov k letošnímu roku.

Celý tento rok je ve znamení Covidu-19, který ovlivnil život nejen v naší obci, ale na celém světě. Rozděluje lidstvo na očkované a neočkované, a to se projevuje v našem kulturním i společenském životě. Měli jsme naplánováno spoustu akcí, na které jste byli zvyklí. Především jsme měli organizovat, u příležitosti 95 let založení sboru, okrskovou soutěž v požárním sportu. Většina akcí se bohužel nedala zorganizovat.

Jednou akcí, na kterou můžeme být pyšní, byla charitativní pomoc postižené Klárce Doležalové ze Suché Lhoty. Hlavním pořadatelem této akce byla Oblastní charita Nové Hrady-Chotovice. Počasí vyšlo na jedničku a do naší obce zavítalo přes tisíc lidí, kteří malé Klárce chtěli pomoci. Náš sbor věnoval částku Kč 11. 000,--. Ještě jednou děkujeme všem, kteří mají velké srdce i těm, kteří tuto akci zabezpečovali. A my jsme se opět přesvědčili o tom, že v Příluce se umí.

Co se týká naší výjezdové jednotky, tak jsme mimo obec nevyjeli, zato v obci na vyžádání starosty obce, jsme nějaké drobné činnosti vykázali.

Koncem listopadu naše obec odkoupila od ZD Dolní Újezd stávající hasičskou cisternu CAS25 a stala se tak jejím vlastníkem. Naši strojníci toto vozidlo dobře znají, neboť se s větší mírou starají o jeho chod. Za co jim jako velitel děkuji. Víme také, že je staršího data výroby, v budoucnu bychom chtěli techniku omladit.

Na závěr bych rád řekl, že jen my víme nejlépe, co obnáší dobrovolná hasičina. Je to sebeobětování pro blaho jiných na úrok svého času a osobního volna. Protože jedině my jdeme tam, odkud jiní utíkají a vězte, že když hasič v noci spokojeně spí, tak se všichni mají dobře.

Klidné prožití svátků vánočních a do Nového roku všem přeji hlavně zdraví.

                                                                                                             Velitel SDH Příluka – Roman Štěrba

akce_rok_2021

14. 12. 2019 - členská schůze SDH Příluka

Dne 14.12. od 17:00 hodin se uskuteční členská schůze SDH Příluka.
Schůze proběhne v hospodě na místním sportovním areálu.


Program:

  • Zahájení
  • Zpráva velitele
  • Zpráva hospodáře
  • Přijímání nových členů
  • Volby členů výboru
  • Diskuse
  • Vyhodnocení voleb
  • Závěr

1. 2. 2019 - Školení řidičů

SDH Příluka Vás zve na školení řidičů

platné zákony, novinky, informace

v Pátek 1.2. 2019 od 18 hodin

v hospodě na hřišti